Lakiery do paznokci a zdrowie

Dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety, dopracowany i przemyślany manicure dodaje seksapilu i pewności siebie. Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jakąś wyjątkową i szczególną okazję w naszym życiu bez pomalowanych paznokci? Wiele z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez wypielęgnowanych dłoni. Lakiery do paznokci stanowią szczególną grupę kosmetyków, urzekają bogactwem kolorów i form. Zaczynając od matowych, intensywnych, brokatowych, przez pastelowe, świecące w nocy i pękające. Należy pamiętać, że taka różnorodność i atrakcyjność lakierów to tylko jedna strona medalu. Jaka zatem jest druga? Do ich składu często używane są silne substancje, które mają negatywny wpływ na organy wewnętrzne, między innymi na wątrobę i nerki. 

Tak, tak właśnie! Przez płytkę paznokcia do naszego organizmu mogą przedostać się  szkodliwe substancje. Mając to na uwadze należy się zastanowić czy pomalowane paznokcie są warte takiego ryzyka…

Na szczęście manicure nie musi być niebezpieczny. W trosce o nasze zdrowie powstały ekologiczne lakiery do paznokci i naturalne produkty pielęgnacyjne, które stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie osób ceniących naturalne właściwości kosmetyków. Pozytywnym aspektem ekologicznych lakierów do paznokci jest też brak uciążliwego zapachu czy też wzmacnianie struktury paznokcia.

Więcej

Lakiery do paznokci W tej kategorii nie ma produktów.